עיצוב אתרים

עיצוב אתרים מקצועי

עיצוב אתרים נוגע לתהליך תכנון ועיצוב אתר, כולל אלמנטים עיצוביים, כגון רקעים, תמונות, מלל, טפסים וכדומה. התהליך נועד לצפייה ושימוש בדפדפן הרצוי, לצד התבססות על שפת תגיות שמותאמת לדפדפן, ולצד להישענות על עקרונות מנחים שמוגדרים בכל פעם מחדש, בהתאם לצרכי הלקוח.  

בתחום עיצוב יש חשיבות רבה לבחירת התוכן, לאסתטיקה כללית, ליצירת שפה אחידה, לאופי שבו האתר ידידותי למנועי החיפוש ולנגישות (כולל התייחסות למוגבלות שמיעה, קשיי קואורדינציה, קשיי ראייה וכדומה).

כיום אנו חיים בעידן דיגיטלי. עסקים פונים ללקוחות דרך המדיה, מוכרים דרך המדיה, אוספים לידים דרך המדיה, מציעים מבצעים דרך המדיה, מסבירים על השירות/המוצר דרך המדיה וכדומה. כל זאת מוביל לצורך להחזיק באתר שמעוצב בצורה נכונה, על מנת שהלקוח ירצה להישאר באתר ויבצע את הפעולה (ההמרה) הרצויה. בנקודה זו ראוי לחדד שאתר פעיל ואף אתר מקודם אינו מספיק. ברגע שלקוחות פוטנציאלים מגיעים לאתר הם נהיים שיפוטיים, פשוט כי כאלו אנחנו – אנושיים.

על מנת שאנשים ייכנסו לאתר ויישארו בו, יקבלו מידע נחוץ, יבצעו את ההמרה הרצויה ואף יתרשמו לטובה, עיצוב אתרים מקצועי הכרחי!

עיצוב אתר הוא הרבה ומעבר לבחירת גופן, צבע וחלוקה לקטגוריות. עיצוב אתרים הוא הרבה ומעבר לבניית שפה גרפית ובחירת תמונות, ואף עיצוב אתרים הוא הרבה ומעבר לפונקציונליות וליכולת להנגיש מידע. עיצוב אתר הוא כל זאת, אך גם הרבה מעבר.

בין היתר יש לדעת כיצד לאחד בין סך הדגשים, המשתנים והחלקים הרצויים לכדי שלם אחד שמעביר בצורה ברורה וחדה את המסר הרצוי. לאור כל זאת עיצוב אתרים מאחד בין עיצוב לחשיבה לוגית. בין פרקטיות ליכולת להעביר חוויה.

עיצוב אתרים מקצועי מתייחס לנקודות הבאות

 • מטרת העסק והאתר
 • UI וUX – כאמור UX- מתייחס לחווית המשתמש באתר UI- מתייחס לחווית המשתמש על ידי העיצוב של האתר, כאמור שניהם הולכים "יד ביד" 
 • אפיון קהל יעד – לקוחות
 • יצירת שפה אחידה
 • תזרים גלישה מושכל הכולל אפיון ומבנה האתר
 • חקר שוק ומתחרים לצורך הסקת מסקנות וגיבוש אסטרטגיה 
 • זמן טעינה מהיר – הימנעות מאלמנטים כבדים שמאטים את הפעילות באתר. כך למשל אם מעלים לאתר תמונה ששוקלת 1 מגה ביט, זה עשוי לפגוע במהירות האתר
 • העברת רגש ומסר ע"י עיצוב בהתאם לאופי העסק והמטרות
 • אתר רספונסיבי – אתר שיודע להתאים את עצמו מבחינה עיצובית לכלל המכשירים הכוללים גלישה דרך טלפון נייד, גלישה דרך מחשב נייח או מחשב נייד, גלישה דרך טאבלט, ואפילו גלישה על ידי טלוויזיה חכמה.
 • נגישות האתר
 • החוויה של הגולש באתר
 • התממשקות לקידום אורגני

UI וUX – הלב והשכל שמאחורי עיצוב אתרים

User Experience" – UX" מהווים את הלב והשכל שמאחורי עיצוב אתרים מקצועי.User Interface" – UI" נוגע לממשק משתמש, לצד התמקדות בחלק העיצובי. כאן מדובר בכל מה שקשור לפונטים, גודל של מלל, מבנה, תמונות, האופן שבו הכול מסודר, בחירת צבעים וכדומה. במקביל, קיים UX. UX נוגע לחוויית משתמש, לפונקציונאליות של השיטוט והשימוש באתר. כך למשל ניתן לסייע ללקוח למלא פרטים אישיים באמצעות התחלה אוטומטית של מספר נייד, לאפשר לבחור תאריך לידה מתוך יומן דיגיטלי וכדומה.

מהו עיצוב אתרים מקצועי?

עתה כאשר התמונה מתחילה להיות ברורה, נעצור לחדד שעיצוב אתרים לעסקים חייב להיות מקצועי, אחרת האתר אולי יהיה מעוצב, אך יפספס את המטרה. מהו אם כן עיצוב אתרים מקצועי? מדובר בתהליך שלם ומוקפד. מוזמנים לקבל הצצה – עברו על 5 הדגשים הבאים:

 1. סיעור מוחות – חקר מטרה כאשר עומדים לקראת עיצוב אתרים לעסקים, ראשית מתחילים עם אפיון אתר. ממש כפי שכל אדם בעל אופי משלו, כך גם כל עסק בעל DNA ייחודי ומטרות משלו, וזה אמור לבוא לידי ביטוי בעיצוב האתר ובאפיון של האתר.
  חברת עיצוב אתרים מקצועית תדע לקחת את מטרות הלקוח ולממש אותן באתר באופן טכני. אי לכך ראשית יש להבין מהי מטרת הלקוח, מהו הקונספט, מהם המאפיינים של קהל היעד, מה מניע ומעניין את לקוח הקצה שמגיע לאתר, כיצד בנויים ונראים האתרים של המתחרים וכדומה.
  בתום הגדרת המטרות עוברים לאפיון. בנקודה זו בוחנים איך עומד להיראות האתר, האם מבקשים שנושא מסוים יהיה יותר בולט וכדומה. בהתאם לסך המאפיינים והצרכים גוזרים היבטים טכנים ועיצוביים.
 2. חוויית משתמש – לאחר שסך המאפיינים ברורים, עוברים להתמקד בחוויית משתמש. בנקודה זו בוחנים אלו תכנים רצויים מבחינת הגולש, כיצד נכון לחלק את סך המידע שמבקשים להעביר, כיצד לחלק את המידע לקטגוריות, ומהו תזרים הגלישה האידאלי. כך למשל יש להבין האם קודם נכון להציג את העסק, את הניסיון שלו ולהציג תמונות ורק לאחר מכן להפנות לאזור של הרכישה, או האם לאפשר להגיע לאזור הרכישה על ההתחלה, וזאת כי יש לא מעט לקוחות חוזרים שרק מבקשים להשלים את הרכישה באופן מידי.
 3. אתר רספונסיבי – בעידן של היום אנשים צמודים לטלפון הנייד שלהם, ולכן עיצוב האתר נדרש להיות רספונסיבי ואפילו מותאם אישית ספציפית למכשירים ניידים. האתר צריך להיות מותאם באופן מרבי לכלל סוגי המכשירים הניידים והדפדפנים השונים כמובן זה כולל גם טאבלטים. עיצוב רספונסיבי הינו בעצם בעיצוב שיודע לשמור על נראות מרשימה ועל איכות שימוש גבוהה גם באמצעות גלישה דרך הנייד, הטאבלט וכדומה, טיפ זה אומנם חיוני עבור עיצוב אתרים, אך גם חיוני עבור עיצוב דף נחיתה ומהווה היום ככלל ברזל בכל סוכנות דיגיטל "שמכבדת את עצמה"
 4. התאמה מלאה לכל מטרה – עוד מאפיין שמגדיר עיצוב אתרים מקצועי, נוגע למענה ממוקד עבור שורה של צרכים חשובים. כך למשל ייתכן שלקוח אחד יבקש לשלב באתר טופס הרשמה שיוביל לשיתוף פעולה, שלקוח שני יבקש להניע לקוחות לסגור עסקה, ואילו לקוח שלישי יבקש להציג מוצר חדש באופן נרחב, אך לא מעיק. מסקנה? יש לדעת כיצד לתת במה ולקדם כהלכה כל מטרה רצויה באמצעות עיצוב מושכל וכמובן על פי מטרות בעל העסק.
 5. תקציב – לצד התחשבות באפיון ממוקד, אין להתעלם משיקולי תקציב. עיצוב אתר עשוי לכלול מגוון שכלולים, כאשר העלות היא נגזרת של צרכים, כך שמאוד תלוי מהי מטרת הלקוח. לצורך הדוגמה אם מדובר באתר של משלוחי אוכל, בין היתר נדרש לשלב מעקב יעיל אחר המשלוח. צריך לדעת מתי המשלוח יצא, מתי נמסר ואף באיזה מצב. מנגד, אתר תדמית יותר פשוט, דורש פחות אלמנטים מורכבים, ועל כן יהיה יותר זול ובגלל זה חשוב לבצע את סעיף 1 ולהבין מהלקוח מה המטרות שלו? מה התקציב שלו? ועל פי זה להוציא את האסטרטגיה הטובה ביותר גם בפן הפיננסי וכמובן הבאת תוצאות טובות.

חשיבות עיצוב אתרים מקצועי

לאור כל זאת מתחיל להתבהר מדוע אין זה אידאלי לקחת תבנית אקראית של אתר, ופשוט "להלביש" עליה תוכן קיים. זה אומנם עשוי להיראות יפה ומסודר, אך בפועל המטרה הרצויה לא תושג. כל זאת מחדד מדוע נחוץ לפנות אל סטודיו עיצוב אתרים. סטודיו שבקיא בתחום, שיודע להטמיע ערך מוסף, שמדייק את סך הבחירות בהתאם למאפייני העסק וקהל היעד ושיודע לחשוב מעבר, ועל ה"מעבר" הזה אנחנו מבקשים לעצור להרחיב.

עיצוב אתרי וורדפרס

מדובר במערכת ניהול תוכן מובילה שמאפשרת לבנות מגוון נכסים רצויים ברשת האינטרנטית. בניית אתרי וורדפרס מתבצעת בזכות מערכת לניהול תוכן אלו היא וורדפרס באמצעותה אנו יכולים להקים מגוון רחב של אתרים שונים כגון: אתרים למכירת מוצרים. בניית אתרים ועוד מגוון רחב על פי נושאים שונים למגוון עסקים. כמו כן, וורדפרס מאוד נפוצה הן אצל עסקים קטנים והן אצל חברות ענק, וזאת כי היא מושתתת על קוד פתוח.

וורדפרס שולטת בלמעלה מ32% מסך האתרים ברשת, ובכול הנוגע לאתרים שעוסקים במערכות ניהול תוכן, היא מהווה כמעט 60%!

עוד ראוי לציין שמעצבי אתרים וורדפרס מרוויחים לא מעט מהעובדה שמנועי החיפוש של גוגל משתפים פעולה עם אתרים שנוצרים דרך וורדפרס, ומרוויחים לא מעט מהעובדה שהמערכת מאפשרת התנהלות נוחה עבור כל מה שנוגע להטמעת שינויים. לאור כל זאת מדובר בשורה של יתרונות מהותיים.

באמצעות עיצוב אתרים דרך וורדפרס ניתן

 • להתקין ולהחליף בקלות תבניות – באתר וורדפרס תוכלו להחליף ולבחור מבין מבחר רחב של תבניות, חלק מהתבניות הינם תבניות חינמיות שלא עולות כסף כלל, וחלק מהתבניות הינם תבניות שבתשלום "תבניות פרמיום"
 • תוספי וורדפרס – תוכלו לבחור שלל תוספים חכמים שתורמים רבות לתפעול האתר, כמובן בהתאם לצרכים הנחוצים. לצורך הדוגמה ניתן לבחור בתוסף Yoast שבאמצעותו מבצעים קידום אורגני לפי דגשים מקצועיים תוסף יואסט הינו תוסף חובה לכל אתר וורדפרס לצורך קידום האורגני, בנוסף לכך ישנם תוספים נוספים שגם כיום מאוד פופולרים כגון אלמנטור, אלמנטור הינה מערכת/בילדר תוצרות כחול לבן! באמצעות אלמנטור תוכלו לבנות את האתר בקלות ובמהירות, יש להדגיש שעל מנת שתוכלו להינות מכל הפיצ'רים והאפשרויות שאלמנטור יודע להציע למשתמשים שלו תצתרכו לשלם מנוי חודשי/שנתי.
 • לעומת מערכות הפעלה אחרות, "גוגל אוהב את וורדפרס" עם זאת, גם הסתמכות על מערכת לניהול תוכן וורדפרס מצריכה סיוע של סטודיו לעיצוב אתרים, וזאת כיוון שכל תהליך שנוגע לעיצוב מצריך אפיון מקצועי וממוקד, אחרת מעצבים "עוד" אתר, אך לא מעצבים אתר שמשרת את המטרה הרצויה

לפרטים ומידע נוסף חייגו עכשיו: 072-4444456

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

אז מה המסקנה?

 לקראת עיצוב אתר לעסק, או לקראת עיצוב אתר תדמיתי, בהחלט יש טעם להיעזר במערכת לניהול תוכן וורדפרס – WordPress, עם זאת, העובדה שהתוכנה פתוחה וחינמית אינה אומרת שנכון לעצב לבד, אלא סיוע מקצועי עבור עיצוב אתרי אינטרנט תמיד הכרחי ונכון.
מבקשים לראות עיצוב אתרים לדוגמא? מוזמנים להיכנס לתיק העבודות שלנו 

עיצוב אתרים לעסקים קטנים וגדולים

ממש כפי שאין זה מספיק לפרסם ברשתות חברתיות, אלא בסופו של יום גם צריך אתר שאליו הלקוחות הפוטנציאלים יצליחו להתנקז במיוחד שיש לכם עסק קטן, וממש כפי שאתר ללא קידום זה כמו בית ללא כתובת, כך גם ברור שאתר ללא עיצוב מותאם או קידום אורגני/ממומן אינו מקדם את המטרה הרצויה, ועל כן עיצוב אתרים נחוץ עבור כולם, עבור עסקים גדולים וקטנים כאחד.

קיימים יחסי גומלין משמעותיים בין קידום אתרים בגוגל חכם ומקצועי לבין עיצוב אתרים מקצועי. ברגע שהקידום האורגני עובד היטב והלקוחות מגיעים לאתר, העיצוב מקבל משמעות אדירה. העיצוב הוא זה שאחראי לכך שהגולשים יישארו באתר כמה שיותר ויבצעו בו מגוון פעולות כולל כמובן המרות שזה אומר השארת פרטי לידים, רכיש הבאתר וכולי, כמובן ברגע שהאתר מעוצב בצורה נכונה כך גם המשתמש אוהב לגלוש באתר, לקרוא תוכן והוא ככל הנראה יחזור לאתר וימשיך לקרוא מאמרים, ואף לרכוש מה שנכנס תחת "לקוחות חוזרים" שכל בעל עסק רוצה ובעצם זה מה שמחזיק עסק לאורך שנים.

לאור כל זאת עיצוב אתרים באינטרנט הנה משימה ששמורה לבעלי מקצוע מנוסים בתחום. לדוגמה, אם נתמקד במלאכת עיצוב דף לעורכי דין, נמצא שיש אינספור אתרים בתחום, אך למרות שכל אתר משדר תדמית מקצועית, אמינה ויוקרתית, עדיין כל אתר מעוצב באופן שונה.

אך מה מבדיל אתר אחד מהשני? כמובן העיצוב ומבנה האתר, למשל באתר עורכי דין כל המידע צריך להיות מאוד נגיש ונוח לתפעול, כמובן שהמידע חייב להיות מדוייק ונכון משפטית על מנת להעביר את המידע הנכון לגולשים ולאנשים המתעניינים במידע משפטי כזה או אחר אך כאמור התוכן חייב להיות נגיש, בולט ונוח לתפעול, למשל, בהרבה מקרים שאנחנו מקבלים אתר של עורכי דין אנו מבצעים אנליזה, אחד מהפרמטרים באנליזה הינה בדיקה של מבנה האתר ועיצוב שמשפיעה באופן ישיר על חווית המשתמש באתר שזו בעצם התחושה החוויה שאתם מקבלים כאשר אתם נכנסים לאתר, בהמון מקרים אנו מגלים כשלים בנושא זה, למשל אנו מוצאים הרבה פעמים עמודים שבכלל לא מופיעים בתפריט העליון, או יכול להיות מצב שהפונט בתפריט העליון ובכלל במאמרים מאוד קטן ולא קריא, ישנם גם הרבה מצבים שכאשר נכנסים לאתר בטלפון הנייד הרבה אלמנטים "נשברים" מה הכוונה? הכוונה היא שלמשל חלק מהתוכן יוצא מהמסך, כפתורים לא לחיצים, הפונט לא קריא, ועוד מגוון טעויות שגורמות ללקוח לצאת מהאתר שלכם, לא להשאיר פנייה כמובן ומעל הכל אותו לקוח ככל הנראה לא יחזור אליכם, מעבר להשלכות על הלקוחות ישנם השכלות גם מצד גוגל, כאשר אתר לא בנוי נכון גם גוגל רואה את זה "ומתגמלת" כראוי את האתר לטוב ולרע!

שנסכם? עיצוב אתרים לעסקים הוא חלק משמעותי, חיוני, ומאוד חשוב בכדי לקבל ביצועים טובים ובסוף יום גם לידים ולקוחות חדשים. מכאן שאין זה כלל משנה אם מדובר בעיצוב אתרים לעסקים גדולים, או בעיצוב אתרים לעסקים קטנים. כל עסק/חברה צריך אתר שעונה על מגוון פרמטרים חשובים 

 1. עיצוב אתר – אתר שבנוי נכון ומעוצב נכון באופן ידידותי למשתמש יגרום למשתמש לבצע מספר רב של פעולות להשאיר פרטי לידים, לבצע רכישות ועוד…
 2. אתר רספונסיבי – אתר שניתן לגלוש אילו מכל מכשיר,ומתאים את עצמו לכל רזולוציה ולכל גודל כך שתוכלו לגלוש לאתר מהמחשב הנייח, טלפון נייד/סלולרי, טאבלט, ואפילו טלוויזיה חכמה והניראות של האתר לא נפגעת ואף מותאמת למכשיר
 3. אתר מהיר – בין היתר חשוב מאוד שהאתר יעלה בצור המהירה כאשר נכנסים אילו – פרמטר זה מאוד חשוב מכיוון שאם משתמש יכנס לאתר והאתר יהיה איטי ולא יעלה המשתמש פשוט ינטוש=יעזוב את האתר ולא יגלוש בו וכמובן גם לא יחזור אילו.

יש לכם שאלות נוספות רוצים להתייעץ אל תהססו התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 03-9194422

איציק לוגסי

איציק בעל נסיון בתחום ה-seo מעל 10 שנים, לאורך השנים קידם והוביל מאות אתרים להצלחה.

בלי טריקים
ובלי שטיקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!